iGate

Otwórz bramę nieograniczonych możliwości

iGate 3 - Otwórz bramę telefonem. Bezpłatnie. Z daleka i z bliska.

iGate SOS - Otwórz bramę syreną i nie pozwól, aby ambulans czekał.


Wybierz produkt dla siebie

iGate3

Dla mieszkańców osiedli i posesji

Nowość

iGateSOS

Dla służb ratunkowych

Użytkownik steruje inicjując klasyczne połączenie telefoniczne (tzw.CLIP), a pojazd ratunkowy - używając syreny.

Natychmiastowe sterowanie

Bez pilotów

iGate nie używa żadnych pilotów radiowych, kart dostępowych, pastylek

iGate współpracuje z każdym typem automatyki bramy, szlabanu. Nie wyklucza stosowania pilotów. Nie wymaga modyfikacji układu automatyki.

Kompatybilność

iGate Smart

Dla instalatora

  • Sterownik iGate podłączamy do centrali automatyki bramy. Wykorzystujemy do tego przygotowane i oznaczone przewody o długości ok. 35cm:

    – przewody koloru czarnego oznaczone „AC” doprowadzają zasilanie 9-30V AC/DC do sterownika,

    – przewody koloru żółtego stanowią wyjście styków bezpotencjałowego przekaźnika wykonawczego (NO lub NC) znajdującego się w sterowniku. Obciążalność styków przekaźnika wynosi 1A dla maks. 60V.

    Sterownik zazwyczaj umiejscawiamy w obudowie centrali automatyki bramy. W przypadku montażu sterownika w miejscu oddalonym od bramy, należy ułożyć stosowne okablowanie (2 żyły dla sterowania). Jego długość nie jest krytyczna.

    PODŁĄCZENIE ZASILANIA IGATE

    Sterownik iGate zasilany jest napięciem w zakresie 9-30V AC (napięcie stałe lub przemienne), pobór prądu maks. 200mA.

    Zalecamy użycie dedykowanego, separującego, małogabarytowego zasilacza sieciowego hermetycznego ZSH2.

    PODŁĄCZENIE WYJŚCIA STERUJĄCEGO DO ZACISKÓW „START/STOP” (PRZEWODY KOLORU ŻÓŁTEGO)

    W uproszczeniu wyjaśniając, sterownik iGate spełnia rolę zdalnie sterowanego za pomocą sieci GSM „chwilowego włącznika elektrycznego typu start/stop”. Jego zadziałanie w chwili otrzymania zdalnego rozkazu CLIP lub SMS polega na zwarciu (lub rozwarciu – w zależności od konfiguracji) na zaprogramowany czas jego styków przekaźnika (zazwyczaj 3 sekundy), które za pomocą przygotowanych przewodów (żółte) zazwyczaj podłączamy do ww. zacisków „start/stop”.

    Współczesne centrale automatyki bramy posiadają specjalnie przygotowane zaciski elektryczne do podłączenia, za pomocą przewodów elektrycznych, zewnętrznych przycisków typu „start/stop” bądź innych urządzeń sterujących (np. iGATE, iGateSOS, włączników kluczykowych, sterowników radiowych) dla sterowania bramą. Zaciski znajdują się we wnętrzu automatu, na listwie przyłączeniowej. Oznaczenie tych zacisków na listwach przyłączeniowych central sterujących należy zweryfikować w instrukcji automatyki.

  • Sterownik iGate SOS podłączamy do centrali automatyki bramy. Wykorzystujemy do tego przygotowane i oznaczone przewody o długości ok. 35cm:

    – przewody koloru czarnego oznaczone „AC” doprowadzają zasilanie 12-25V AC/DC do sterownika,

    – przewody koloru zielonego stanowią wyjście styków bezpotencjałowego przekaźnika wykonawczego (NO lub NC) znajdującego się w sterowniku. Obciążalność styków przekaźnika wynosi 1A dla maks. 60V.

    - przewody koloru czarnego oznaczone „M” służą do podłączenia zewnętrznego mikrofonu

    Sterownik zazwyczaj umiejscawiamy w obudowie centrali automatyki bramy, a mikrofon zewnętrzny MD1 instalujemy na bocznej ścianie automatyki lub słupka szlabanowego w miejscu, które nie jest osłonięte względem podjazdu dla samochodów.

    Wymagany jest montaż zewnętrzny, który zagwarantuje uzyskanie możliwie najlepszych warunków dla odbioru sygnału akustycznego z syreny pojazdu ratunkowego i poprawne działanie sterownika.

    PODŁĄCZENIE ZASILANIA IGATE

    Sterownik iGate SOS zasilany jest napięciem w zakresie 12-25V AC/DC o poborze prądu maks. 100mA.

    Zalecamy użycie dedykowanego, małogabarytowego, zasilacza sieciowego hermetycznego typ ZSH2.

    PODŁĄCZENIE WYJŚCIA STERUJĄCEGO DO ZACISKÓW „START/STOP” (PRZEWODY KOLORU ZIELONEGO)

    W uproszczeniu wyjaśniając, sterownik iGate spełnia rolę zdalnie sterowanego, za pomocą sygnału syreny pojazdu ratunkowego, „chwilowego włącznika elektrycznego typu start/stop”. Jego zadziałanie w chwili poprawnego zdekodowania sygnału akustycznego syreny polega na zwarciu (lub rozwarciu – w zależności od konfiguracji) na zaprogramowany czas styków przekaźnika (zazwyczaj 3 sekundy), które za pomocą przygotowanych przewodów (zielone) zazwyczaj podłączamy do ww. zacisków „start/stop” w automacie bramy.

    Współczesne centrale automatyki bramy posiadają specjalnie przygotowane zaciski elektryczne do podłączenia, za pomocą przewodów elektrycznych, zewnętrznych przycisków typu „start/stop” bądź innych urządzeń sterujących (np. iGate, iGate SOS, włączników kluczykowych, sterowników radiowych) dla sterowania bramą. Oznaczenie zacisków na listwach przyłączeniowych central sterujących należy zweryfikować w instrukcji automatyki.

Napisz do nas

  • Użytkowanie iGate3, iGate2/BRGSM 2 nie wymaga dostępności do sieci Internet w żadnym przypadku.

    Sterowanie odbywa się w trybie zwiastuna połączenia głosowego t.zn.: użytkownik telefonu w klasyczny sposób wybiera „numer do bramy”, następnie sterownik otrzymując tego zwiastuna analizuje, czy abonent dzwoniący jest uprawniony i natychmiast otwiera bramę/szlaban, furtkę. Do zestawienia połączenia telefonicznego jednak nie dochodzi i nie są naliczane żadne koszty tak po stronie użytkownika otwierającego bramę jak i karty SIM w sterowniku.

    Łącze internetowe jest całkowicie zbędne.

  • Użytkowanie iGate3, iGate2/BRGSM 2 nie wymaga korzystania z aparatów typu smartfon. Użytkownik każdego typu aparatu z każdym systemem operacyjnym, również aparatów sprzed kilku laty, z powodzeniem może otwierać bramę/szlaban poprzez wybieranie numeru „do bramy” na zasadach funkcji tzw. „prostego wybierania” lub „szybkiego wybierania”. Polega to na przypisaniu numeru „do bramy” do jednego z klawiszy klawiatury aparatu – wówczas jego dłuższe naciśniecie inicjuje połączenie.

  • Użytkowanie iGate3, iGate2/BRGSM 2 nie wymaga żadnych opłat utrzymaniowych na rzecz instalatora, dystrybutora bądź producenta systemu. Jedynym kosztem powtarzalnym jest utrzymanie w aktywności karty SIM w sterowniku (kilkanaście złotych /rok)

    Sterownik wyposażamy w kartę SIM dowolnego operatora GSM i dokonuje tego najczęściej wspólnota mieszkaniowa. Ważne jest, aby karta SIM zapewniła dobry zasięg sieci GSM w miejscu instalacji oraz zawsze była aktywna dla realizacji połączeń przychodzących.

  • Sterowniki iGate3 mogą być instalowany w każdych warunkach: zewnętrznych i wewnętrznych. Może pracować w zakresie temperaturowym od -30 do +60st C. Jego obudowa jest bryzgoszczelna. Zatem może być instalowany na elewacji, ogrodzeniu itp.

    Z uwagi na niewielkich rozmiarów obudowę oraz bezobsługowość, najczęściej obudowa automatyki mieści sterownik w swoim wnętrzu, a niewielkich rozmiarów antena GSM może być eksponowana po za nią, dla zapewnienia optymalnych warunków zasięgowych. Taki sposób montażu zapewnia ochronę przed wandalizmem bądź kradzieżą urządzenia oraz eliminuje instalację okablowania pomiędzy automatyką bramy a sterownikiem.

Najczęściej zadawane pytania